وصف اراک(قسمت سوم)

 

 

 

 

... ساعاتی پیشتر، شازند بودم. شازند رفتن از بیکاری دانشجویی منشاء می گرفت. در بین راه از اهالی و راننده تاکسی ها در مورد مناطق گردشی اطراف سوال کردم. در کل به تو نتیجه رسیدم. اولی اش روستای آستانه بود و دومین گزینه، عباس آباد شازند بود. و نهایتاً تصمیم گرفتم به عباس آباد بروم.

در بین راه به مسیر دقت کردم. ابتدا به کار، GPS گوشی ام را فعال کردم.

روی کوه ها پوشیده از خارهای خشک شده بود. چندان منظره ی دلچسبی نبود. بالاخره بعد از طی کردن 19 کیلومتر به سه راهی شازند رسیدم. صحنه ی جالبی بود. در سمت راست، نیروگاه اراک و در سمت چپ مسیر پتروشیمی اراک بود.

نگاهی به GPS انداختم.  در بین راه روستاهای مسیر را به راننده تاکسی می گفتم. رانننده ی تاکسی حیرت زده به من نگاه می کرد که چگونه با استفاده از یک تکنولوژی این طور مسیر را پیدا کردم ام.

 

... بالاخره به عباس آباد رسیدم

منظره ای زیبا بود. درخت های بلند و نسبتا فضای خنکی داشت.

مانند مست ها در این پارک جنگلی گشتم. بسیار زیبا بود. اولین کاری که بعد از گردش کردم از کوه روبه رو بالا رفتم. بعد از دیدن درخت های بلند به سمت چشمه آمدم.

 

آخ... دستم یخ زد. دمای آب چشمه نزدیک به صفر درجه سانتی گراد بود. این خاصیت آب چشمه برایم بسیار عجیب بود. بعد از کمی گشت و گذار بین درخت های بسیار زیبای ی پارک، قصد عزیمت به خوابگاه کردم.

 

ادامه دارد...

 

/ 22 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

چه پسر خوبی[دست]

رازینه

سلام . امیدوارم که توی اراک کاملا جا افتاده باشی و لذت دوران دانشجویی رو ببری. ممنون از حضورت دوست گرامی [گل]

رازینه

سلام خیلی به من لطف داری دوست خوبم. اختیار داری من این همه نیستم [لبخند][گل]

می شنوم

همین ویژگی مردم اراک، مردم این شهر را نسبت به قمی ها متمایز می کند. الله اکبر!

احمد

یعنی چی زور بازو تو شهر نباشه؟!

زهرا

من واقعا برای شما متاسفم که شهر اراک رو اینطور توصیف می کنید من نمیدونم تو شهرتون چی دیدید که اینطور از اراک تعریف می کنید واقعا آدم دلش می سوزه

حسن قمی

زهرا خانم راست میگه حقیقته

حسن قمی

سلام همشهری منظورم بد رسوندم من میخواستم بگم با شماموافق هستم. دارم لحظه شماری میکنم که یک روز از قم مهاجرت کنم فامیلیم رو هم عوض کنم!

ساناز شیرازی

سلام من هم از شیراز به کلان شهر اراک امدم و الان 2سال است دانشجوی اراک هستم.به نظر من هم که اراک از همه لحاظ : مهمان نوازی و داشتن مردم خونگرم و دلنشین-زیبا بودن_امکانات_جاهای دیدنی بسیار زیبا_مخصوصا پارک جنگلی و پارک ایرالکو که عالی بود و ...از بهترین شهرهای ایران هست.و یه نکته ی جالب اینکه واقعا برآزنده و شایستشونه که ورودی شهر نوشته اند به شهر عالم خیز و هنرپرور ایران خوش آمدید.چون با تحقیقاتی که کردم دیدم دیدم الان تو هر هنری و یا هر علم دیگر تو ایران و حتی اونور آب کارهای نامبروان دست اراکی هاست.واقعا نوش جانشون.چون با بیشتر اراکی هایی که در ارتباط بودم فهمیدم همشون یک هدف خاص دارند و برای رسیدن به آن هدف دست از تلاش برنمیدارند.